_________________________________

 

  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר

  

 

קורס הכנה ללידה ייחודי

ללידה הנכונה עבורך

בואי להפוך את הלידה הזו לשלך!

עיסוי פרינאום- מתי לעשות, למה ואיך: המשיכי לקרוא

המלצות:

 לקוחות כותבות איך הליווי בלידה תרם להן:
לחצי כאן

 

רוצה לקבל תכנים מעודדים, מחזקים ומעשירים לקראת הלידה שלך?

הצטרפי אלי לפייסבוק 

למה אני צריכה דולה?

ללידת הבת הבכורה שלי, הלכתי עם בן זוגי התומך ואימא שלי (מטפלת בשיאצו במקצועה) וחשבתי שזה יהיה מספיק. ואחרי שעות ארוכות של צירים, שבהם כל ציר כאב יותר מקודמו, נכנסה המיילדת ובמשך כמה דקות תמכה בי לאורך הצירים. המגע שלה היה כל כך מדויק ונכון עבורי והקל מאוד על הכאב. הרגשתי שהיא יודעת בדיוק מה אני צריכה ברגעים אלה. ואז היא הלכה ליולדות הנוספות שלה לעקוב וליילד...

אז במה תתרום ללידה שלך תומכת לידה?


הגוף שלנו, הנשים, יודע ללדת. נולדנו ככה. והלידה תתרחש גם לבד בלי אף אחד מסביבנו. אבל אם תדאגי שיהיו לצידך האנשים שמחזקים אותך ויהיה לך מעגל תמיכה טוב, הלידה תעבור יותר בקלות וביטחון ועם תחושה טובה וסיפוק גדול יותר. 
בעשרות מחקרים שצפו באלפי מקרים (קוקריין), הוכיחו שנוכחות אישה מנוסה ומקצועית בלידה מביאה לשיפור ניכר בתוצאות הלידה בכל הרבדים.
בעשרות מחקרים שצפו באלפי מקרים (קוקריין), הוכיחו שנוכחות אישה מנוסה ומקצועית בלידה מביאה לשיפור ניכר בתוצאות הלידה בכל הרבדים. "תמיכה רציפה במהלך הלידה העלתה את אחוזי הלידה הנרתיקית הספונטנית, ללא כל השפעות בלתי רצויות, והעלתה את סיפוק הנשים מלידתן".  לאורם אמרו קלאוס וקנל בספרם ש"אם דולה הייתה תרופה,היה זה לא חוקי שלא לתת אותה" ("לחבק את האם").

"תמיכה רציפה במהלך הלידה העלתה את אחוזי הלידה הנרתיקית הספונטנית, ללא כל השפעות בלתי רצויות, והעלתה את סיפוק הנשים מלידתן".  לאורם אמרו קלאוס וקנל בספרם ש"אם דולה הייתה תרופה,היה זה לא חוקי שלא לתת אותה" ("לחבק את האם").

אז למה לקחת דולה אם יש לי מיילדת?


המיילדת הייתה אותה אישה מנוסה בעברינו. במציאות כיום, חדרי הלידה מספקים מיילדת אחת ל 2-3 יולדות, ולעיתים גם 4 כשיש עומס. כמו כן, משמרת בבית חולים היא 8 שעות ואת עשויה להחליף מספר מיילדות במהלך הלידה שלך. את גם לא יכולה לבחור מי תהיה לצידך ברגעים משמעותיים אלו, וההקצאה של המיילדת היא אקראית.
וכך, לעיתים למיילדת לא נותר זמן ללוות אותך באופן רציף, את לא מכירה אותה מבעוד מועד והיא לא מכירה אותך, את השאיפות שלך, את הרצונות שלך ומה מקל עלייך בזמן כאב או חשש.

לתוך החלל הזה שנוצר בחדרי הלידה עבור היולדות, נמזג מקצוע הדולאות, שהופך נדרש יותר ויותר בשנים האחרונות. ככל שמתגברת המודעות לצורך שלנו בליווי רציף ובתמיכה, מההיריון ועד ללידה, הן פיזית והן מנטאלית. ההבנה הזו הייתה ברורה משחר ההיסטוריה, שבה נשים ילדו עם נשים והאנרגיה הנשית נחגגה במלוא הדרה. כאשר הקוקטייל ההורמונאלי הייחודי ללידה חופשי להשתחרר ולעזור לגופינו ללדת טוב יותר, אך נשכחה עם הקידמה והמעבר לבתי חולים.
פה המקום לומר- דולה היא לא מיילדת. אסור לה לבצע בדיקות או להתערב בהחלטות רפואיות. היא לא מייצגת את הזוג מול המערכת הרפואית ואינה מספקת שירותים רפואיים. מה שכן, הדולה יכולה להסביר ולפרש את השפה שמדוברת בחדר הלידה ולתת לכם את האפשרות לדעת מה כל הליך אומר כדי שתוכלו לבחור בצורה מודעת בהתאם למצב.

בן הזוג שאיתך


האם בן הזוג לא מספיק? לפעמים כן. אך זה תלוי במספר גורמים. המחקרים מראים שנוכחות נשית, מקצועית, תומכת ועוזרת, מעסה ומחייכת, נותנת חיזוק ומילה טובה, מביאה לחווית לידה טובה ומעצימה יותר מנשים שילדו ללא ליווי של דולה.
הדולה נמצאת ונוכחת עבור שניכם. היא לא מחליפה את הבעל ולא תופסת את מקומו. ההיפך הוא הנכון, היא מחזקת את נוכחות בן הזוג ותורמת לו באופנים שונים:
דולה האב מקבל עזרה בהקלה על אישתו- יש עוד זוג ידיים שמעסות, שתומכות, שנעות ביחד עם היולדת בזמן הצירים, וגם בין לבין.
דולה יכול לצאת להפסקה או לנוח קצת- אין לדעת כמה זמן תיארך הלידה והאפשרות לצאת להתאוורר היא חשובה מאין כמוה.
דולה הדולה תעזור ותייעץ לאב כיצד לתמוך בעצמו בבת זוגו בכל שלב וכיצד לספק לה את התמיכה שלו באופן מיטבי שנחוצה כל כך בתהליך.
דולה בנוכחות דמות נוספת לצידכם, יוכל בן הזוג לחוות את הלידה מבלי לקחת על עצמו אחריות כבדה.
דולה מקבל תמיכה רגשית גם כן-אמנם לא בן הזוג יולד, אבל גם הוא עובר תהליך ושינוי בזמן הלידה. גם אבא נולד פה. וכן, לעיתים קשה לאדם האוהב אותך לראות אותך בזמן כאב ולהכיל את זה.

ומה עם אמא או חברה טובה?

שיתוף חווית הלידה שלך עם אמך יכולה להיות נהדרת ונפלאה, במידה ומערכת היחסים ביניכן טובה והנוכחות שלה תתרום לך בחדר הלידה. במידה ויש רגשות מעורבים ואת לא בטוחה שהיא תשרה בך ביטחון ואמון בעצמך, כדאי לבחון זאת.  חשוב שתבדקי עם עצמך האם הדמות הנוספת שאת לוקחת איתך לחדר הלידה תהיה מרגיעה ולא מלחיצה, האם היא תדאג לך באופן מוחלט ולא את תצטרכי לטפל בה והאם היא תהיה קשובה לרצונותיך והעדפותייך בנוגע ללידה שלך.  אל תתפתי להזמין אף אחד ללידה כי הוא רוצה. הכי חשוב לבחון עם עצמך פנימה מי הם הדמויות הכי נכונות לך ללידה הזו, וללכת עם האמת שלך.
כאשת מקצוע, וכאישה הדולה מגיעה עם המון ידע, ניסיון ואמפטיה כלפייך ומבינה מה את עוברת. הן מניסיון אישי והן מליווי של נשים כמוך. יחד עם זאת, היא לא כואבת איתך (כפי שעלול לקרות כשאדם קרוב לך מלווה אותך כמו בן זוג או אם אשר באופן טיבעי יתקשו לראות את אהובתם בשעת כאב) וכך היא יכולה לתמוך וללוות, לתת כתף ולייעץ ממקום נטול הטיות כשהרצונות שלך לנגד עיניה. וגם מהצד שלך, יש משהו משחרר שנמצאת לצידך מישהי נייטרלית, שאת יכולה לנהוג כפי שמרגיש לך נכון באותו רגע בלי לחשוב איך את נראית או מה זה גורם לה להרגיש.

התחושה שנמצאת לצידך מישהי שמאמינה בך וביכולת שלך ללדת את תינוקך, ותתמוך בכל בחירה שלך במהלך הלידה, היא לבדה יכולה לתת תעצומות נפש והתחושה שניתן להתמודד עם כל דבר. לפעמים כל מה שאישה צריכה היא סביבה מבינה, מקצועית ותומכת שנוכחת לאורך כל הדרך. אני כדולה, צועדת אתכם יד ביד מההיריון, דרך הלידה וגם בשלבים הראשונים שלכם לתוך ההורות המופלאה שמצפה לכם, ויכולה לתת לכם מענה לשאלות, להקשיב לכם, להיות כתף שניתן להישען עליה, או פשוט להיות.
מעבר לידע הרחב שאני מביאה לחדר הלידה והניסיון האישי שלי הן כאם והן בליווי נשים אחרות בתהליך הזה, שיכולים לעזור ולקדם את הלידה שלכם, אני גם מביאה עימי מגוון כלים מעולם הריפוי והמגע כדי לעזור לקדם את הלידה באופן נכון לכם, במידה ויש צורך.
לכל דולה יש ידע בתחומים שונים, כדאי לשאול בפגישה המקדימה מהם האמצעים שכל אחת מביאה איתה לחדר הלידה. זהו ערך מוסף לתמורה שאתם מקבלים.

לידה היא אירוע מכונן. שמשפיע באופן ישיר על האישה, התינוק והזוגיות. לא ניתן להתעלם מהזיכרון שלה והיא תשאיר בנו חותם. הנוכחות של דולה היריון ולידה וכן הכנה טובה ללידה של שני בני הזוג יכולה רק לשפר את החוויה ולהעצים את האישה היולדת. ולאפשר ללידה להיחרט בזיכרון כאירוע מכונן טוב ונפלא.  
אני אימא לשלוש בנות. ובלידתי האחרונה ליוותה אותי גם דינה בנוסף לבן זוגי. אחרי שילדתי עם הדולה שלי הבנתי עד כמה הנוכחות שלה והעזרה, הפיזית והרגשית, הייתה משמעותית עבורי לחוויה שנחקקה במהותי, ועד כמה חשתי בטוחה ועטופה. ואז ידעתי בליבי ששם אני צריכה להיות- לצד נשים שבוחרות לקבל עזרה ותמיכה בתהליך חשוב זה. כי שם נולדת גם אימא.

רוצה לקרוא עוד קצת על הרקע שלי ? לחצי כאן !
בברכת לידה מופלאה וטובה.
אני כאן, את מוזמנת
050-8484847
.

| דולה || דולה היריון || דולות || תומכת לידה || דולות מומלצות |
webthenet - עיצוב ובניית אתרים