_________________________________

 

 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר

  

 

קורס הכנה ללידה ייחודי

ללידה הנכונה עבורך

בואי להפוך את הלידה הזו לשלך!

עיסוי פרינאום- מתי לעשות, למה ואיך: המשיכי לקרוא

המלצות:

 לקוחות כותבות איך הליווי בלידה תרם להן:
לחצי כאן

 

רוצה לקבל תכנים מעודדים, מחזקים ומעשירים לקראת הלידה שלך?

הצטרפי אלי לפייסבוק 

הכל על מצג עכוז

עד שבוע 34 רוב העוברים מתהפכים ופונים לכיוון היציאה. 97% מהעוברים מתהפכים בעצמם עד לשבוע זה. ככל שההיריון מתקדם קטן הסיכוי שהעובר יתהפך כיוון שהוא גדל, וכמות המים והמקום ברחם קטן, אך עדיין זה קורה לעיתים באופן ספונטני. אם עד שבוע 37 הוא לא התהפך בעצמו סביר להניח שיהיה לו קשה מאוד לעשות זאת, אך עדיין שווה לנסות שיטות טבעיות שונות.

סיבות למצג עכוז:

דולהכשיש עודף מי שפיר-טווח התנועה של העובר גדול ומאפשר לו להמשיך להסתובב ברחם והוא לא מתבסס עם הראש למטה
דולהבהריונות חוזרים-שרירים רפויים של הבטן או הרחם
דולההריון מרובה עוברים
דולהשילייה נמוכה
דולהמום או עיוות של הרחם.
דולהמומים בעובר.
דולהמצב ריגשי של האם-מתח ולחצים עלולים לגרום לגופך להתכווץ והחלק התחתון של הרחם הופך צר יותר, פחות אלסטי ואינו מאפשר היפוך.

במידה והעובר שלך נשאר במצג עכוז, יש לבדוק האם אין סיבה רפואית לכך שאינה מאפשרת לו להתהפך:

דולהשרירן ברחם

דולהמבנה אגן אימהי

דולהמבנה רחם דו קרני.

במידה ושללתם את הסיבות האלה, יש הרבה מה לעשות וכדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם (שבוע 32 לפחות):

שיטות טבעיות להיפוך עובר

דולהתרגילים- את כל התרגילים כדאי לבצע אחרי שתיה מרובה (לפחות ליטר מים) ולהמתין כשעה (מעלה את כמות מי השפיר ומקל על העובר בתנועתיות). עדיף לבצע את התרגול על קיבה ריקה. יש לבצע את סידרת התרגילים כ-15 דקות לפחות ופעמיים ביום. רצוי ומומלץ לאחר ביצוע התרגילים לנוח, בעדיפות על צד שמאל, כדי לאפשר לעובר להתהפך:

 1. עמידת נר כנגד הקיר-להרים כמה שאת יכולה את האגן למעלה.
 2. עמידת שש כאשר הראש נמוך מהאגן- להוריד את הראש לרצפה ולצאת מתנועה סימטרית של האגן (להרים רגל אחת כך שכף הרגל על הרצפה והברך לא נוגעת ברצפה ואילו השנייה כן) ולנענע את האגן כ-7 דקות.
 3. הרמת רגליים ואגן למעלה כשבן הזוג מחזיק אותן ודוחף עם הברכיים שלו את האגן (מטלטל אותו קצת).
 4. עמידת ידיים בבריכה- לבצע מספר פעמים שניתן- במים, כוח הכובד מינורי ויש יותר טווח תנועה לעובר להסתובב.
 5. קירוב פנס לבטן תחתונה או אוזניות עם מוזיקה-העובר רואה ושומע ויתכן שימשך למקור הגירוי. ניתן גם לבקש מבן הזוג שידבר לאזור זה ויבקש ממנו להסתובב.
 6. מגה תרגיל- תרגיל משולב שאני ממליצה עליו : לשבת על הרצפה בישיבה ישרה (רגליים ישרות קדימה וצמודות אחת לשנייה,, ברכיים נעולות) ולהתקדם קדימה ואחורה מקצה אחד של הסלון לסופו וחזרה בעזרת האגן בלבד (הישבנים עולים ועוזרים לנו לזוז). לאחר כרבע שעה, לעשות עמידת נר לכמה דקות נוספות עם פנס על הבטן התחתונה. שילוב משכנע ביותר לכל עובר :)

דולהלהימנע מביסוס העובר באגן- כמו קפיצה על כדור או פעילות מרובה במדרגות.
דולהלא יכול להזיק- בדיקת ספרי קודש בבית-לוודא שאין אף ספר הפוך ואם יש להפוך אותו, ולגשת לסטף ולתת לבעל לשתות מהמים. האמונה אומרת שאז גם העובר יתהפך.

טיפולים ברפואה הוליסטית:
דולהמוקסה- עבודה עם סיגר מיוחד בנקודת דיקור 67 B (באצבע הקטנה כף הרגל), פעמיים-שלוש ביום במשך שתי סדרות. לאחר 5 ימים מבצעים בדיקת אולטרסאונד ואם עדיין לא התהפך מבצעים עוד סידרה של טיפול. את הטיפול מבצעים בבית לבד אחרי ביקור אחד אצל מטפל הוליסטי ובהדרכתו. סיכויי ההצלחה של הטיפול הזה עומדים על 80%. הטיפול מניע את האנרגיה הזכרית ונקבית (היין והיאנג) וכן משחרר הורמונים של אסטרוגן ופרוסטוגלנדינים שידוע כי מעוררים תנועתיות עוברית.
דולההומאופטיה- מותאמת אישית בפגישה עם הומאופט מוסמך, תעזור לחיזוק רגשי, חיזוק שריר הרחם והיפוך של העובר.
דולהטיפול משלים/עיסוי- לעיתים הורדת רמות הסטרס והמתח בגוף בטיפול כולל ומרגיע יתרום להרפייה ואז יוכל העובר לבצע את הסיבוב בעצמו.
דולהקרניו סאקרל או אוסטיאופטיה-יכולה לעזור לאזן את הגוף ולאפשר לעובר להסתובב.
דולהנשימות ושירה לכיוון בטן תחתונה-הרפייה והורדת האנרגיה למטה מסייעות לעיתים לעובר להסתובב. כמו כן, העובר ימשך לכיוון התהודה (שקורית ברצפת האגן).
דולהעבודה עם מערכת האמונות של האם- יש דרכים רבות לעבד את המחשבות והרגשות שהביאו אתכם למצב הזה. תטא הילינג היא אחת מהן. זוהי שיטה המאפשרת עבודה עם מערכת האמונות שלך ובדיקה מהו המקור למצב שבו העובר שלך נשאר במצג עכוז כרגע. מהו היחס שלך ללידה הקרובה, עיבוד החששות והעלתם לפני השטח. כמו כן, בטיפול כזה מבצעים שינוי תפיסה של האם ללידה הזו ופותרים את הפלונטר. אחר כך התינוק עשוי להתהפך.

היפוך חיצוני בבית חולים

אם כל השיטות הטבעיות לא הצליחו והעובר שלך עדיין במצג עכוז כדאי לפנות להליך רפואי של היפוך חיצוני. במהלכו ניתנת זריקה להרפיית שרירי הרחם והרופא הופך את התינוק מבחוץ ודוחף אותו להסתובב. הליך זה הכי מומלץ בשבוע 37 מכמה סיבות. ראשית, ההליך עלול לגרום לצירים ולהתחיל לידה ובשלב זה העובר כבר בשל להיוולד. שנית, זהו השלב שבו העובר מספיק קטן כדי לבצע את ההיפוך ומצד שני כבר אין לו מספיק מקום ברחם כדי להתהפך חזרה לעכוז לרוב.
ביצוע ההליך מותנה בניתור עוברי תקין לפחות עשרים דקות וכמות מספקת של מי שפיר (ככל שיהיו יותר מים כך סיכויי הצלחת ההליך יותר גבוהה-כדאי לשתות לפחות 2 ליטר מים כשעתיים לפני הבדיקה). חשוב שהאם תרפה ותשחרר את השרירים ככל שהיא יכולה, וכדאי להיות עם שלפוחית שתן מלאה (זה עוזר לתהליך).
סיכויי הצלחת ההליך סטטיסטית- 50% למבכירה ו-90% לוולדנית (לידות חוזרות).
חשוב לזכור שבהליך כזה יש גם סכנות, כגון היפרדות שילייה. אך גם לניתוח קיסרי יש סכנות כך שאולי שווה לנסות את ההיפוך כמוצא אחרון.

לידת עכוז

יש מספר סיבות שברפואה לא ממליצים ליילד עובר במצג עכוז וגינלית:

 1. בשנים האחרונות יותר ויותר מצגי עכוז מועברים אוטומטית לניתוח קיסרי ויש מעט רופאים שמיומנים ביילוד וגינלי של עובר במצג זה.
 2. בלידת עכוז הסיכוי לתמותת עוברים היא פי 3 מלידה רגילה. בהתחשב בכך שהמספרים המוחלטים של תמותת עוברים הם מאוד נמוכים, גם פי 3 זה עדיין מספר מאוד קטן סטטיסטית ויש לקחת זאת בחשבון.
 3. סכנה לפגיעה מוחית- אם ראש התינוק נתקע הרבה זמן או לחילופין יוצא מהר מידי, עלולים להיות שטפי דם ופגיעות מוחיות.
 4. פריקת איברים או היתקעות-אם העובר לא יוצר נכון, יד או רגל עלולים לצאת ממקומם.

יש סכנות בלידת עכוז, אך יש לזכור גם את הסכנות בניתוח קיסרי ולשקול באופן אישי וספציפי ללידה שלך מה נכון עבורכם. לאור מחקרים חדשים אשר מצאו את הסכנות הכרוכות בניתוח קיסרי, איגוד הגניקולוגים בארצות הברית, ישראל ואירופה מאפשרים גם לידות וגינליות במצג עכוז ומשנים את המלצותיהם המוחלטות בנוגע לקיסרי בכל מצג עכוז. עוד נמצא שללידות עכוז יש יתרונות על פני ניתוח קיסרי, הן לאם והן לתינוק.  עוד על המחקרים בנושא באתר דוקטורס 


למדיניות בתי החולים השונים בארץ על לידה וגינאנלית במצג עכוז

מתי אפשר ללדת תינוק במצג עכוז ?
דולהלידה חוזרת
דולהמשקל העובר בין 2 ק"ג ל- 3.8 ק"ג.
דולהבבית חולים שיודע לקבל לידת עכוז (עם רופאים המתמחים בעניין).
דולהמודדים במדוייק את קוטר הראש ואת מימדי האגן האימהי-ומוודאים התאמה.
דולהמוודאים מנח מדוייק של העובר (למשל, מנח פוטלינג, רגליים לא מיילדים בשום מקרה).

חשוב לזכור, שלא הכל תלוי בך! לפעמים כל מה שנעשה לא ישנה, כי גם לעובר יש את הבחירה החופשית שלו ואת הרצונות שלו כיצד להיוולד לעולם הזה.

 

מחפשת תומכת לידה במרכז ?

חופית מנו - הדולה שלכם במרכז

התקשרי 050-8484847| היפוך עובר || מצג עכוז || לידה מצג עכוז || דולה במרכז || תומכת לידה |
webthenet - עיצוב ובניית אתרים