_________________________________
[ חזרה לבלוג ראשי ]

7516
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

26.1.14 בייבי בום

בייבי בום פרק 2 - עכשיו אני ממש רותחת! 
לאט ובשיטתיות מצמצמים לנו את חופש הבחירה בלידה כך שהיא תתאים לפרדיגמה השלטת -הרפואה המערבית.
בתחילה, הורידו את המענקים בגין לידת בית (בקום המדינה בערך...)

ואז הקשיחו את התנאים להתאמה ללידת בית באופן נוקשה וצר כדי ״לצמצם״ את התופעה.
עצרו את שירותי המיילדת הפרטית והחדרים הטבעיים -חלילה שלא נחשוב שאפשר ללדת בזרימה, בטוב , עם תמיכה מקצועית רציפה.
תל השומר פתח חזית ומסרב לתת לדולות להיכנס - שיולדות לא יתפנקו עם זכויות אדם בסיסיות של בחירת האנשים שיהיו לצידם בשעת הלידה. 
ועכשיו ״ בייבי בום ״ שמנציח את הלידה על הגב כמו חיפושית הפוכה עם עידוד והנחיות, הסברים והיסטריה. 

שלא תטעו , אין לי בעיה עם לידה בשכיבה וגם לא עם לידות בית. יש לי בעיה כשאסור לבחור באמת. כשמפחידים חברה שלמה דרך סדרת ״ריאליטי״ שמקבעת חזרה את המעט שהצלחנו לפרוץ - את האמונה בעצמינו, את החשיבות של התהליך הטבעי, את זכויות היולדת לבחור ואת חובת בית החולים להסכמה מדעת לכל תהליך.

איך נשים בפתיחה שתיים כבר בחדר לידה עם הכנה לאפידורל? וזו שרצתה לנסות בלי, יושבת עם רופא "מפנק" שרק רוצה שהיא לא תסבול ומסביר לה למה אין סיכוי שהיא תעמוד בזה. WTF ???? 
למה נותנים לאישה אפידורל בפתיחה 2 עם ראש "צף" בלי להסביר לה את ההשלכות של הדבר הזה? את הסטטיסטיקות סביב הסיכוי שלה להגיע לניתוח קיסרי בשלב כזה? ולמה אף אחד לא מתקף את האפשרות שעצם הטיפול הרפואי הוא שגרם בסופו של דבר לסיום הלידה בסקציה?? 

ולמה - למה- למה אף אחת לא קמה מהמיטה, מניעה את האגן או שוכבת על הצד? האנטומיה הנשית היא כבר שולית? לא צריך להתחשב בה. מקסימום ניתוח...

אבל האמת, שהסדרה הזו גם משמחת. כיף לראות את היחס החם של פרופ' יוגב. טוב לדעת שהעבודה שלו עוד מרגשת אותו. נפלא לראות שהוא מעורב ונוכח בכל לידה (שיש בה מצלמה)

ועכשיו ברצינות- השיח על כל מה שקורה שם עושה לי טוב. כשאני מקבלת טלפונים מנשים שרוצות ללדת אחרת. שרואות את התוכנית ואומרות לעצמן "יכול להיות שאפשר ללדת בטוב?" כשזה גורם לנו לחשוב. כשאנחנו מבינות שאולי יש לנו סיכוי ללידה טובה ובריאה עם תמיכה מתאימה, עם ידע והכנה, כשאנחנו מחפשות את הדרך שלנו. לעשות את זה! 
זה עושה לי טוב- נושמת. 

מוזמנות לקרוא עוד בטור שלי במאקו - לחצו כאן


ואם את רוצה ללדת כשיש לצידך מי שמאמינה בך. 
שתחזק אותך בדרך. 
שתיקח אותך לקראת הלידה שאת רוצה,

צרי קשר ואראה לך איך ...
 

[ חזרה לבלוג ראשי ]
webthenet - עיצוב ובניית אתרים