_________________________________
[ חזרה לבלוג ראשי ]

DSC_0228color
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

לידה מפלסטיק?

בשיווק, אני צריכה לפגוש את עצמי באמת כדי שיצא החוצה משהו אמיתי. משהו לא מהונדס או מפלוסטק. אני צריכה לגעת בעצמי כדי לגעת בכן. כדי שגם אתן תעיזו לגעת בעצמיכן.

וזה לא פשוט. לבחור להיות במקום הזה. זה לא קל לבחור לעבור דרך. דרך כאב, דרך פחד, דרך אושר צרוף. והרי זה אותם מקומות. איך אפשר לשמוח עד הסוף אם לא כאבנו עד הסוף. איך אפשר לבטוח עד הסוף עם לא פחדנו עד הסוף?

ובלידה, המציאות נמצאת לנו ממש בפרצוף! והיא בלתי צפויה. הכל יכול לקרות. ואין אפשרות באמת להתכונן. באמת לדעת. כמו במוות, גם החיים נתקעים לנו בין הרגליים. רוצים להשתחרר. רוצים להיות נוכחים. רוצים שתתייחסי רק אליהם עכשיו. רוצים שתהיי כל כולך בדרך. תלווי את התינוק שלך לחיים. תלכי איתו יד ביד עם הפחד. עם הכאב. עם כל כולך בנוכחות מלאה. תקשיבי למה שהוא צריך. תקשיבי למה שאת צריכה.

בלי לייפיף, בלי לפלסטק ולהראות כלפי חוץ משהו נקי, טכני. צבעוני. אבל ריק וחסר חיים.

כי החיים הם גם בטוב וגם בקושי. החיים והמוות שזורים זה בזה באופן בלתי נפרד.

בתהליך ההיריון והלידה משהו בנו מת ומשהו נולד .

ההסכמה להביא חיים, ההסכמה להפוך לאם, ההסכמה לוותר על חלקים בנו היא חלק מהלידה לא פחות מהתינוק שנולד.

הלידה - פרק עוצמתי, כואב, אינטנסיבי ומטלטל לפעמים בכל הדרך הזו, שגורם לנו לפגוש בתוכינו מקומות שלא היינו רואות אם לא היינו יולדות.

אז לידה היא גם מפגש עם מקומות עמוקים בתוכינו. היא גם הסכמה להיוולד מחדש, קצת אחרת (ולפעמים הרבה). 

אז תאהבי את עצמך. תפרגני לעצמך לידה עם תמיכה, לידה באהבה, לידה עם עוצמה, לידה עם מפגש עם עצמך. מפגש לא פשוט. מפגש שבו עלולים לראות דברים מאכזבים. כואבים. לפגוש פחד. הארד קור. פחד מוות. פחד חיים. פחד קיומי.

כי גם את נולדת מחדש בלידה הזו. משהו בך מת ונולד קצת אחרת. הרבה אחרת. היית אישה והפכת לאם. היית ילדה והפכת לבעלת משפחה. היית את והפכת למשהו חדש בין לילה. משהו שאת לא מכירה. ועכשיו את צריכה ללמוד אותה. וגם ללמוד אותו (את התינוק שלך) וגם ללמוד את התפקיד וגם ללמוד להזין אותו וגם ללמוד להכיל אותו (ואת עצמך)/
אבל לפעמים את לא.

ומה אני רוצה? להיות איתך!! בתהליך כולו, אני שם איתך!

בפחד ובהתרגשות, בכאב ובשמחה, מלווה אותך במסע בו את הופכת לאם.

אני פה. את מוזמנת

חופית מנו 

 

[ חזרה לבלוג ראשי ]
webthenet - עיצוב ובניית אתרים